מה אמן צריך כדי ליצור

מה אמן צריך כדי ליצור

אמן צריך, קודם כל השראה. מוזה וגם סערת רגשות. רוב האמנים המתחילים ביצירה, יודעים כיצד להתחיל אבל לא כיצד היצירה תסתיים, כיוון שמדובר בתהליך, אשר יכול לקחת זמן קצר של שעות ולהסתיים לפעמים רק אחרי שנים. לכל אמן יש את הקצב שלו ואת הרגע שבו הוא מסתכל על היצירה, ורואה מולו תוצאה מוגמרת. 

רוב האמנים, מאוד ביקורתיים כלפי עצמם וכלפי היצירות שלהם. עם זאת, חשוב להם לקבל פידבק מהסביבה כדי לבחון אם היצירה עשתה את הרושם המתאים. היום בעולם שבו הכלל מהיר ולפעמים קצת מרושע. חשופים כל האמנים לביקורת מידית, שלא תמיד נרשמת על ידי מביני דבר, מה שגורם לנזק מיותר ולחוסר מקצועיות.


יש אמנים שיכולים ליצור רק בטבע, לקחת איתם את כן הציור והצבעים ופשוט לשבת ולצייר ויש אמנים שצריכים שקט מוחלט וליצור בסטודיו שלהם. לכל אמן יש את אותו המקום המעניק לו את מירב הריכוז לשם עבודת היצירה. הרבה אמנים ידועים, היו מחזיקים ברשותם מחברת קטנה כדי שבה יוכלו להעלות כל רעיון שעולה במחשבתם ולצייר אפילו קווים ראשונים כדי שממנו יוכלו לשאוב את הכלים והכיוון ליצירות הבאות שלהם.


אמן אמיתי, ימשיך ליצור גם אם לא ירוויח מהיצירה, משום שמדובר במשהו שחייב לצאת מתוכו, צורך של הנשמה ולכן הרבה אמנים אינם מצליחים להתפרנס מהאמנות כפי שהיו רוצים אבל עם זאת, לא מפסיקים ליצור. למרות שכל אמן יוכל לומר לכם שהחלום האמיתי שלו, הוא להיות פנוי כל כולו ליצירה מבלי שהנושא הכספי יהווה איזה שהוא גורם בתהליך, שכן אמן בסופו של יום צריך, פשוט ליצור ולתת לנפש היצירתית שלו דרור.

תגיות:

השאר תגובה