רשמים מתהליך הרישום

רשמים מתהליך הרישום

רישום יכול להיות עבודת אמנות מוגמרת או שלב אחד לפני שניגשים לשימוש בצבעים. הרבה אמנים, משאירים את הרישום כאמנות משום שזה מלמד על הדרך שבה הם מציירים, אפשר לראות את הרישומים של גדול הציירים לאונרדו דה וינצ'י ולהבין רק מהם, כמה מחשבה וייחודית יש מאחורי כל יצירת אמנות שלו

רישום יכול להיות עבודת אמנות מוגמרת או שלב אחד לפני שניגשים לשימוש בצבעים. אמנים רבים, משאירים את הרישום הראשוני כחלק מתיק עבודות האמנות ולו רק,  משום שזה מלמד על הדרך שבה הם מציירים וחושבים. אפשר לראות את הרישומים של גדול הציירים לאונרדו דה וינצ'י ולהבין רק מהם, כמה מחשבה וייחודית יש מאחורי כל יצירת אמנות שלו. הרישום הוא מעין מפה לנפש האמן וצורת החשיבה היצירתית המאפיינת אותו.


הרישום יכול שיהיה במחברת שאותה לוקח האמן לכל מקום, על דף נייר פשוט, על דבר בעצם. בעפרון, עט או כל כלי רישום אחר. אין זה משנה אם בסופו של רישום יהיה לאמן ציור ביד או רק רעיון מה שחשוב הוא התהליך שהוא עובר בדרך ליצירה, להבעת הרגשות, להתפתחות האמנותית שלו. 


אחד הרישומים הידועים של לאונרדו דה וינצ'י הוא העובר. זהו רישום מרתק ביופיו וברמת הדיוק שבה הוא ביצע אותו. לאונרדו דה וינצ'י היה גם מדען וחקר את מבנה הגוף של האדם לעומק, כך שכל רישום בתחום זה היווה במידה מסוימת, מעין מסמך אותנטי למציאות. 


הרישום יכול שיעשה באופן חופשי או מדויק, וזאת בהתאם לדרך שבה כל אמן מבטא את עצמו. צריך לזכור שאין דרך אחת טובה או נכונה יותר משום שבאמנות יש חופש ליצור וזו העוצמה הרבה שיש באמנות ובמיוחד ברישום, שזהו שלב מאוד בסיסי, נקי נטול מסכות. 


תהליך הרישום אם כן, הינו שונה מאמן לאמן, אך דבר אחד בטוח, שלמרבית האמנים יש רישום אחד שאם תתבוננו בו היטב, תעמיקו היכרות עם האמן שלפניכם.

 


תגיות:

השאר תגובה